Jak zjistit IP adresu routeru?

Jak zjistit IP adresu routeru v operačním systému Windows 10? (pro Windows 8.1 a Windows 7 je postup podobný). Možností je několik. My vybereme dvě, které jsou univerzální pro základní verze OS Windows:

Možnost první:

 • V „Prohledat Windows“ zadejte „síťová připojení“ a otevřete ovládací panel „Zobrazit síťová připojení“.

vyhledat_síťová připojenísitova_pripojeni_Windows_7_final(ukázka z OS Windows 10 a 7)

 • Dále je tento postup pro všechny zmíněné OS Microsoft totožný.
 • Pravý tlačítkem nad adaptérem, který je propojen s Vašim routrem vyberte možnost „Stav

Pozn.: Vyberte adaptér, kterým se připojujete k routeru, může to být „Ethernet“ (síťový kabel) nebo také Wi-Fi adaptér (bezdrátově pomocí Wi-Fi).

Sitova_pripojeni_vybrat_krok2

 • V kartě vyberte možnost „Podrobnosti“. V následné kartě „Podrobnosti síťového připojení“ najděte řádek „Výchozí brána IPv4“, ten obsahuje IP adresu Vašeho routeru.
  Podrobnosti síťového připojení - 2
 •  IP adresu opište a zadejte do příkazového řádku Vašeho internetového prohlížeče. Pak už zadat jméno uživatele a heslo k přihlášení.

web_zadat_prihlaseni_Edge_2

web_zadat_prihlaseni_Chrome  web_zadat_prihlaseni_FF_ver2

Možnost druhá:

 • Pomocí klávesové zkratky „Win+R“ vyvolejte aplikaci „Spustit“ a zadejte příkaz „cmdcmd_prikazovy_radek
 • V příkazovém řádku zadejte příkaz „ipconfig /all„. Na řádku Default Geteway nebo také Výchozí brána (podle verze OS) najdete IP adresu svého routeru.

Pozn.: Vyberte adaptér, kterým se připojujete k routeru, může to být „Ethernet“ (síťový kabel) nebo také Wi-Fi adaptér (bezdrátově pomocí Wi-Fi)

cmd_final_outwebok - jak zjistit ip adresu routeru

Jestli máte jiný způsob nebo vám návod nepomohl a řešíte i další problémy, podělte se v komentářích, ať se s tím netrápíte každý zvlášť!

20 komentářů u „Jak zjistit IP adresu routeru?

  1. mojeip.cz Autor příspěvku

   Ahoj Nicolet, moc nerozumím dotazu, nicméně obecně nejde zjistit IP adresa z Facebooku (resp. mimo soudní příkaz, a to za předpokladu, že došlo k nějakému neoprávněnému jednání a případem by se zabývala Policie ČR).

 1. Lucik

  Též mám podobný né-li stejný dotaz. Když znám facebookový profil dotyčného a dokonce mi psal i soukromou zprávu, je možné zjistit IP adresu? Nebo alespoň jeho e-mail, děkuji.

  1. Tyna

   Dobry den, dá se zjistit IP adresa z Fb účtu? Podle profilu ? Otravuje mě někdo pod vymyslenym účtem jde to nej zjistit? Děkuji za odpověď

   1. mojeip.cz Autor příspěvku

    Zjistit IP adresu není takto jednoduše možné. Pokud Vás někdo obtěžuje, máte právo se bránit (viz.: https://cs.wikipedia.org/wiki/Stalking ).
    Navíc samotná IP adresa Vám nebude při identifikaci osoby příliš platná, maximálně Vám řekne poskytovatele internetu a možná velice přibližnou polohu (kraj, maximálně město).

 2. karel

  ahoj mám problém s nastavením routeru a jelikoż jsem pracovně v zahraničí a žena je ekvivalent tak mám dotaz mužů se připojit na router který je na slovensku ze zahraničí ?

  1. mojeip.cz Autor příspěvku

   Zdravím, pokud máte otevřený přístup tak ano. Za předpokladu, že žena ho nedovede nastavit tak se tam asi nedostanete. Pokud však funguje připojení k internetu a vy potřebujete přenastavit například jenom WiFi a máte nějáký počítač připojený přes pevný kabel, řešením by mohl být https://www.teamviewer.com/cs/. Ať žena stáhne pouze přenosnou verzi a zapne, zbytek pak zvládnete na dálku.

 3. Alex

  Zdravím, podla vašich návodov som si zistil IP môjho routera, čo je 10.10.10.1 ale po zadaní do prehliadača vypíše že k vebu sa nemôže pripojiť. Chcel by som si v routri prestaviť len kanál aby som obmedzil rušenie od susedných wifi, takže ho nechcem resetovať. Neviete poradiť ako sa k routru pripojiť ?

  1. mojeip.cz Autor příspěvku

   Také zdravím,

   pokud si jste jistý, že je router na 10.10.10.1 zkusil bych ještě:
   1) připojit se přes https, tedy https://10.10.10.1 (některé routry mají nastavený přístup do aministrace pouze přes https)
   2) jestli jste připojen k routeru přes wifi, zkuste propojení přes klasický eth kabel (některé routry mají nastavený přístup do aministrace pouze přes síťový kabel)

   Přeji ať se podaří

 4. Jiří Tichý

  Jsem nově u T-mobile a ten poskytuje na VDSL i adresu IPv4 zdarma. Vyměnil jsem router Zyxel za Asus a ten to nějak sám nemá nastavené. Když se zeptám na svoji adresu na http://www.mojeip.cz tak vidím jen adresu IPv6. potřeboval bych radu, co musím otevřít, aby se šlo připojit i IPv4. Na zmíněném Zyxelu jsem tam viděl i IPv4.
  Má někdo prosím radu?

 5. Milan

  Existuje možnost jak můžu ve Win10 zjistit veřejnou IP adresu mého PC nějakým příkazem v příkazové řádce? Pro upřesnění, mám na mysli obdobnou cestou jako je příkaz ipconfig /all, ale zajímá mě moje veřejná IP adresa pod kterou jsem vidět z internetu, tedy to co je zobrazeno jen na webové stránce mojeip.cz.

  1. mojeip.cz Autor příspěvku

   Je mi líto, našel jsem jedině externí aplikaci IP Address. Ale než něco instalovat raději bych zůstal u bezpečnějšího ověření z webu. Případně pokud někdo ví jak přes cmd budu rád za info. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *