Mobilně a už ne jinak …

Mobilně … jinak už to nejde. Za poslední rok v návštěvách na mojeip.cz ztrácí desktopy -7% a naopak mobily nabraly 45% a tablety 19%. Rovněž Flash už nepoužívá cca 20% všech návštěvníků a u mobilních zařízení je to téměř 100%. I když desktopy přes sedmi procentní ztrátu drží 90% podíl v návštěvnost, samozřejmě nelze  10% uživatelů přes mobilní zařízení ignorovat … právě naopak, výsledkem jsou kompletně responzivní stránky + přibylo pár dalších vychytávek, které jsou v rámci dostupných technologií zjistitelné (operační systém, rozlišení obrazovky, aktivní JavaScript a cookies, atd.). Nově také testuji rychlost připojení v HTML5, který nepotřebuje ke svému spuštění Flash, skvěle pracuje na iPhone, Ipad, Android, Windows a jiných mobilních zařízeních, ale také na klasických počítačích. Test je ve stádiu beta.

Pokud se Vám cokoliv nezdá, budu rád za tip (ať už na chybu, nebo přidání nové funkce). Rád bych požádal i o rychlou zpětnou vazbu:

Jste spokojeni ze změnou na responzivní design?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

PS: Od spuštění www.mojeip.cz (registrace 04.01.2006) uběhlo téměř 10 let. Připomínám si tak posledních 5 verzí:

 

Jedna z prvních verzí v roce 2006:

2006-1

Stále v roce 2006:

2006-9

Ještě v roce 2006 byla vytvořena verze, která vydržela až do roku 2010:

2006-12

Někde na přelomu července a srpna 2010 byla nasazena verze, která s drobnými úpravami vydržela až do dubna 2013:

2010-9

Od dubna 2013 do května 2015 byla k vidění tato verze:

mojeip_2015_old

Tak, to bylo malé ohlédnutí za historií mojeip.cz

 

1 komentář u „Mobilně a už ne jinak …

  1. mark213321

    A to počkejte až objevíte ANGULAR a PWA, to se teprve budete dojat možnostmi dnešního webu 🙂 Není problém dělat dnes responzivní weby tak aby se při spuštění chovaly jako mobilní aplikace a dokonce je bylo možné je jedním klepnutím na ikonu „přidat na plochu“ rovnou nainstalovat. Není to fake, není to jen odkaz na stránku, on skutečně ten PWA web stáhne do mobilnu a udělá z něj aplikaci (dokonce ho pak najdete i ve správci aplikací a můžete ho odinstalovat a výhodou je, že takto stažená PWA web aplikace funguje i offline a může házet notifikace, má přístup ke všem senzorům telefonu, no prostě paráda 🙂 co dnes web dokáže – už je to mnohem dál, než čím nás překvapil nástup html5, už jsme zas mnohem dál )

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *